יובש בנרתיק


יובש בנרתיק

יובש בנרתיק הוא בעיה שכיחה אצל נשים מתחילת גיל המעבר ואילך.  רקמות הנרתיק רגישות מאוד לרמות ההורמונים בגופך. נשים רבות חוות יובש וכאב בנרתיק בעיקר בשנים אלו, בהן השחלות מפיקות פחות אסטרוגן.

מצב זה גורם לתחושת גירוד וצריבה בנרתיק, ולשכיחות גבוהה יותר של דלקות בדרכי השתן. יחסי מין יכולים להפוך להיות לא נעימים, כואבים, ולפעמים אפילו בלתי אפשריים כלל.

תארו לעצמכם מה קורה כאשר לאישה בגיל המעבר אין מספיק אסטרוגן…

האסטרוגן מאפשר לרקמות הנרתיק להיות גמישות ורטובות.

האסטרוגן שומר על איזון בריא של חיידקים בעלי תפקיד חשוב במניעת התפתחות דלקת פטרייתית (קנדידה) ודלקות אחרות.

האסטרוגן מסייע לקיומה של אספקת דם תקינה לנרתיק, וזו משפיעה על הגירוי המיני והתגובה האורגזמית.

האסטרוגן מסייע לשרירי הנרתיק לשמור על טונוס בריא, כך שאישה תוכל להשתעל או לצחוק, בלי לסבול מבריחת שתן באותו הזמן.

אסטרוגן הוא שם כולל לשלושה סוגים של אסטרוגן: אסטרון, אסטרדיול ואסטריול.

אסטרדיול הוא סוג האסטרוגן הדומיננטי בהריון. הוא מסייע לנרתיק להתרחב כדי שהעובר יוכל לעבור דרכו.  מכל סוגי האסטרוגן, לאסטריול יש את המספר הגדול ביותר של קולטנים בנרתיק.

יובש בנרתיק אתל נשים בגיל המעבר נובע לרוב ממחסור באסטרדיול. חברות התרופות מציעות אסטרדיול כתרופה לנשים עם יובש בנרתיק, אך לא למריחה נקודתית שם.  ייתכן שזו הסיבה שנשים רבות כל כך אינן שבעות רצון מהתוצאות.  הורמונים הזהים ביולוגית (BHRT) מחקים את הפיזיולוגיה הרגילה של הגוף וניתנים גם בקרם לאזור הנרתיק. באירופה,  נשים משתמשות באסטרדיול המיועד לשימוש בנרתיק, ונמכר ללא מרשם כבר כמה עשורים. למותר לציין, כי לא נרשמו כל תופעות לוואי לאסטרדיול מסוג זה.

בין אם רק לאחרונה שמת לב ליובש בנרתיק, לתחושות ירודות במגע מיני או לבעיות בבריחת שתן, ובין אם את סובלת מתסמינים אלו שנים רבות –  משחת ההורמונים הזהים ביולוגית יכולה להקל על בעיות אלו ואף לגרום להן להיעלם כליל.

Sponsored by tuck's allwin initiative for https://pro-academic-writers.com/ corporate citizenship, the team consists of eight second-year students selected from a larger group of those who expressed interest.