בריחת סידן


בריחת סידן

תוכנית בוקר בטלוויזיה האמריקאית דיווחה לאחרונה שקבוצת תרופות המשמשת לטיפול בבריחת סידן, הביספוספינטים, גורמת  -ככל הנראה – לשברים בעצמות!

מדובר בעצם הגדולה והחזקה ביותר בגוף, עצם השוק, שפשוט נשברת מאליה.  המטופלים עוברים אירוע של נפילה קלה, והאורתופדים מדווחים על שברים שדומים לשברים הנגרמים כתוצאה מתאונות דרכים חמורות.

אם אתם נוטלים, או מכירים אנשים שנוטלים את התרופות אקטונל, אלנדרונט או פוסלן, אנא, המשיכו לקרוא….  בשנתיים האחרונות התקבל מספר רב של דיווחים על תאונות מעין אלה, ונתגלה שהן מתרחשות בקרב אנשים שנטלו תרופות מסוג זה במשך למעלה מחמש שנים.

בשנת 2008  פנתה מנהלת התרופות הארצית של ארה"ב (FDA)  לחברת "Merck", יצרנית פוסלן. 16 חודשים נדרשו לחברת "Merck" להוסיף "שברים בעצם השוק" לרשימת תופעות הלוואי האפשריות לתרופה.

היקף המכירות של התרופה הנפוצה גדל כאשר רופאים החלו לרשום אותה, לא רק לנשים הסובלות מבריחת סידן, אלא גם לנשים שהיו בסיכון לחלות בה.  כעת הרופאים מודאגים מכך ששימוש בתרופה, במשך למעלה מחמש שנים,  יגרום לעצמות של חלק מהמטופלות להיות שבירות.

"חברות התרופות חייבות להכיר בכך שכאשר יש בעיה, עליהן ליידע את הציבור. אם קיים חשש לבעיה, יש לתת לכך ביטוי, ולתת לציבור הזדמנות לבדוק אותה ביסודיות," אמר על כך ד"ר יוסף ליין, אורתופד מנתח ומומחה לטראומה בבית החולים לניתוחים מיוחדים בעיר ניו יורק.

המחשבות שלי:

עצמותיהן של נשים יכולות וחייבות להיות חזקות לכל אורך חייהן.  חשוב לשים לב לכך שעצמותיהן  של נשים חזקות בתקופת הפוריות שלהן, ואילו בתקופה בה חלה ירידה ברמת ההורמונים והמחזור החודשי נפסק,  מאובחן הסיכון לבריחת סידן, ולא לפני כן.

אכן, עצמות רגישות להורמונים, בדיוק כמו כל חלק אחר בגוף.  מסתבר כי נשים מחזירות את האיזון ההורמונלי הטבעי לגופן, כשהן אוכלות הרבה ירקות, נמנעות ממאכלים עם רמת חומציות גבוהה, עוסקות בספורט, חושבות מחשבות חיוביות וישנות במשך פרק זמן סביר מדי לילה –  העצמות שומרות על כוחן, גם בעשורים האחרונים של החיים, ותהליך בריחת הסידן נעצר ואף מתקן את עצמו.

בניגוד לפוסלן וידידיו, אין צורך להגביל את הטיפול בהורמונים הזהים ביולוגית לחמש שנים או פחות.  איזון הורמונלי בריא הוא חיוני לכל אורך חיינו!

לחץ כאן כדי לקרוא על פוסט עם סרטון של ד"ר יפה על בריחת סידן

 Overall, the https://justbuyessay.com/ interview was fairly laid back.